Nəsimi rayon Polis idarəsinədə eyni hall təkrar edilib deyə məlumatda qeyd edilir. Atlas Rasimi tanımadığını lakin onunda ifadəsinə müraciət edilməsi tələbi olduğuda bildirilib...
Bu gün Atlas Əsədovanın həbs edilib daha sonra müəmmalı azadlığa çıxması ilə bağlı çox səsküylü prossesi izlədik. Beləki, A.Əsədovanın tək işi Nəsimi rayon Polis idarəsində deyil həmçinin Abşeron rayon Polis idarəsindədə aparılıb. Etibarlı mənbələrdən əldə etdiyimiz məlumata görə hazırda Nəsimi rayon Polis idarəsində Atlas Əsədova ilə bağlı şikayətçi olan və zərərçəkmiş kimi tanınan şəxslərlə bağlı ona yaxın olan, Rasim Xudaverdiyev Abşeron Polis idarəsinə həmin zərərçəkmişləri şikayət edir. Məsələyə polisin çevik tədbir görməsi zamanı bir çox məqamlara aydınlıq gətirilir. Rasim Xudaverdiyevin şikayət epizodu üzrə aparılan istintaq araşdırması zamanı şəxslər polisə dəvət edilib. Dəvətdə dindirilən V.Bəkirov, S.Məmmədova və Z.Məhərrəmova verdikləri ifadələrlə şəxslərə böhtan atmasını sübuta yetirilər. R.Xudaverdiyevin Atlas Əsədovanın tapşırığı əsasında bu yola əl atması təqsirləndirilən şəxslər tərəfindən həm görüntülü həmdə səs yazıları ilə tamamilə sübut edilib. Lakin Rasim Xudaverdiyev və Atlas Əsədova Abşeron Polis İdarəsində ifadə verərkən bir-birlərini tanımadığı barədə rəsmi izahat veriblər. İzahatda bildirdikləri ifadələr hər tərəfli yalan olması ittiham edilən şəxslər tərəfindən sübuta yetirilib deyə bildirilir. (Azərbaycan Respublikasının Cinayət Məcəlləsinin 297.1-ci (Bilə-bilə yalan ifadə vermə, yalan rəy vermə və ya yanlış tərcümə etmə) maddəsi ilə iş açılmalıdır. Bunu Azərbaycan Respublikasının Cinayət Məcələsi deyir biz yox.)
Rasim Xudaverdiyev və Atlas Əsədovanın bir biri ilə sıx münasibəti olmasının sübutunu sizlərə təqdim edirik. Atlas Əsədovanın nəqliyyatında öz doğmasının yəni Rasimin istirahətini təşkil etdiyi anlar anbaan. Bir-birini tanımayanlar belə olurmuş:
Lakin bir müddət sonra Rasim Xudaverdiyev Media da çıxış edərək yenidə şəxslərlə bağlı ittihamlar irəli sürüb. Bu ittihamda 4 şəxsin adını çəkir daha sonra mediadan həmin videonu silinməsini zərərini ödəyən şəxsin adının çıxarılaraq 3 şəxsin adını yenidən hallandırır. Lakin bütün bunlar təsadüfdən Atlas Əsədova barəsində qaldırılan cinayət işindən dərhal sonra baş verir. Apardığımız araşdırmadan məlum olur ki, Rasim Xudaverdiyev elə Atlas Əsədovanın buyruqların icra etməkdədir. Onuda qeyd edək ki, bu yolla şikayətçilərin geri çəkilməsinə nail olmaq məqsədi daşıyan əməl törədilməkdədir. Məhs bu yolla vaxtı ilə şikayətçi olan Elçin Zamanovun geri çəkilməsi məqsədi ilə Atlas Əsədova özünü bıçaqladaraq onu bıçaqlayanın Elçin olmasını deməklə şəxsin geri durmasına nail olur. Elçin Zamanovun 11000 manat zərərini ödəməməyin çıxış yolu şərləməkdən keçib. Amma mazlumun Allahı var bu sirrində üstü istintaqda açıldı. Atlas Əsədovanın Nəsimi polisində xeyli miqdar saxta qızıl və pul atdığı şəxslərlə bağlı epizoddan ayrılan işdə Elçin Zamanov (3250 manat zərəri var) və Tohid Əliyev (8000 manat zərəri var). Bütün bu epizodlarla bağlıda geniş məqaləmiz olacaqdır. Bizi izləməyi unutmayın.