Laçından son görüntülər: Ermənilər şəhəri tərk edir-video
Ermənistanın media nümayəndələrinin Qarabağa girişinə icazə verilmir. Bununla bağlı Paşinyan hakimiyyəti rusiyalı sülhməramlılara xüsusi siyahı verib. Bu barədə Ermənistanın "Hraparaq" qəzeti məlumat yazılıb. Bununla yanaşı, Laçın şəhəri və ətrafında olan bir neçə kənd yaxın zamanda ordumuzun nəzarətinə keçəcək. Artıq orada yaşayan erməni ailələri ərazini tərk etməyə başlayıblar. Bütün bunlarla yanaşı, Rusiya Sülhməramlıları da Laçın koridorundan çıxmağa hazırlaşır. Hərbi ekspert Ədalət Verdiyev bu barədə ''Xəzər Xəbər''ə mövzunu şərh edib. Ekspert Laçında qanunsuz yaşayan bir qrup erməninin "özünümüdafiə təşkilatı" yaradacağı məsələsindən də danışıb.
xəzər xəbər-ə istinadən xəbər verir ki, Ermənistan media nümayəndələrinin Qarabağa girişi, Rusiya sülhməramlıları tərəfindən əngəllənir. Bu barədə Ermənistanın "Hraparaq" qəzeti məlumat yayıb.Qəzetin yazdığına görə,Paşinyan hakimiyyəti rusiyalı sülhməramlılara giriş icazəsi üçün xüsusi siyahı verib.Buna səbəb Fərrux hadisələri zamanı Ermənistandakı müxalif deputatların bölgəyə gələrək təxribat törətmək istəkləri olub.Xatırladaq ki, bir neçə gün əvvəl də başqa bir jurnalist Jirayr Voskanyannın Qarabağa girişinə Rusiya sülhməramlılar icazə verməmişdi.
Digər bir məsələ isə Laçın şəhəri və onun ətraf kəndləri ilə bağlıdır.Belə ki,bu əraziləri tərk edən ermənilərlə yanaşı,rusiya sülhmərmalıları da buradan çıxmağa hazırlaşırlar.Yaxın günlərdə həmin ərzilər tamamilə Azərbaycan ordusunun nəzarəti altına keçəcək.
Hərbi ekspert Ədalət Verdiyev son günlər Laçın şəhəri və Zabux kəndində qanunsuz yaşayan bir qurup erməninin "özünümüdafiə təşkilatı" yaradacağı məsələsinə də münasibət bildirib..
Ekpert deyir ki,həmin şəxslərin Azərbaycana qarşı səsləndirdiyi fikirlərin heç bir əsası yoxdur.Çünki həmin şəxslərdə belə bir imkan olsayıdı,onlar Vətən müharibəsi dövründə,eləcə də ''Qisas'' əməliyyatı zamanı o imkanlarını göstərərdilər.
Ekspertin sözlərinə görə Ermənstan tərəfi birgə bayannəmənin tələblərinə əməl etməsə "Qisas" əməliyyatı davam etdirilə bilər. Onlar unutmamalıdırlar ki, Dəmir yumruq yerindədir.