MASALLI VƏ BAKIDAN OLAN İKİ SAHİBKAR NÜMUNƏVİ ƏMƏLƏRİNDƏN QALMADI - FOTO/VİDEO
TÜRKİYƏDƏ BAŞ VERMİŞ ZƏLZƏLƏDƏ ZƏRƏRÇƏKMİŞ İNSANLARA ÖZ BÜDCƏLƏRİ İLƏ YARDIMLARIN GÖTÜRMƏK ÜÇÜN YOLA ÇIXDILAR.
Hazırda Masallı şəhərində və Bakıdan qardaş Türkiyədə baş vermiş zəlzələyə görə, insanları düşdüyü durumdan çıxarmaq məqsədi ilə Azərbaycanlı sahibkarlar ölkə rəhbəri İlham Əliyevin, Vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın atdığı addımlara istimul alaraq könülü şəkildə şəxsi yük avtomobiləri və şəxsi büdcələrindən xərcləyərək gecə saatlarında Tırların yola düşməsini təmin ediblər. Onlar vəsaitləri ilə çətin durumda olan türk xalqına dəstək üçün min klometrlərlə uzaqlara sevə sevə getmək üçün gecələrin gündüz ediblər. İli Dövlət Bir Millət deyərək yola çıxan iş adamları artıq yolun uzaqlığı hava şəraitinin çətinliyiniə əhəmiyyət vermədən qardaş harayına getdilər. bakunews.az xəbər verir ki, ölkənin hər bir sahəsində hər bir yanında Türkiyəyə dəstək kampaniyası davam etdiyi kimi Masallı şəhərindədə bu addımın ilkini məhs sahibkarın şəxsi təşəbüsləri ilə start verilmişdir. Bakıda da buna start verən sahibkar həmkarından geri qalmayaraq yol tədarükün görmüş və artıq Türkiyə Cümhiriyyəti yolunda irələməkdədir.
Qeyd etməliyik ki, hər iki sahibkar ələrindən gəldiyi qqədər Tırların doldurulmasında şəxsən iştirak etmiş hətta mənzilə çatırılmasındada özləri sürücülərin yanında qardaş ölkəyə səfərə yolanıb. Yardımların hazırda çatırılacaqı adresslərdə artıq məlumdur. Tezliklə yardımların ehtiyac sahiblərinə çatması üçün gecə saatlarında bütün tırlar yola çıxıb.
Yardımın çatdırılacağı ünvanlar
KAHRAMANMARAŞ (Ana Depo)