Vüqar İskəndərov işgüzar insan, əsl vətənini, dövlətini sevən deputat, səmimi insandır
Vüqar Müəllim sadəliyi, işgüzarlığı ilə seçilən, gülərüz, həyat eşqi ilə dolu insandır.Vətəninə sadiq, dövlətini sevən, xalqına bağlı deputat, hamıya qayğı ilə yanaşan səmimi insandır.Gözəl insan, sadə, həssas, qayğıkeş, hər zaman Vətəninə xidmət edən insandır.Vüqar Müəllimi çox saylı rəsmi görüşlərdə, bir çox konfransında, görüşlərdə və gənclərlə görüşlərdə və bir çox gənclər evinin və YAP-ın tədbirlərində və YAP Mərkəzi Aparatda mən Vüqar Müəllimlə görüşmüşəm.Çox səmimi deputatdır Vüqar Müəllim.Vüqar İskəndərov dövlətə və vətənə qəlbən bağlı, mərd və Azərbaycana və Cənab Prezident İlham Əliyevə sadiq insan, əsl vətəndaş olan Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisin Deputatıdır.Siz səmimi İnsansınız,həmdə mərd, sözü, əməli bütöv, mərhəmətli, möhtəşəm insan və xeyirxah insansınız Vüqar Müəllim.
Mən Fərid Şərifov YAP-ın Üzvü kimi qeyd etmək istəyirəm ki siz mənə bir gənc olaraq diqqət, dəstək, qayğı, həmdə mənə hər zaman dəyər göstərmisiniz əziz İnsan Vüqar Müəllim.
Ömrünüz uzun olsun, hər zaman varolsız. Sizə işlərinizdə və vətənə dövlətə xidmət yolunda bol bol uğurlar arzulayıram.
Hörmətlə YAP üzvü, Birinci vitse prezident Mehriban xanım Əliyevanın könüllüsü, QEYD Sosial Maarifləndirmə İctimai Birliyin üzvü, Nərgiz Fondunun əməkdaşı, Nərgiz Jurnalının əməkdaşı Fərid Şərifov