Qaradağ rayon ərazisində fermerlik edən Qazi Kriminal aləmdən olan şəxslər tərəfindən ölümlə hədələnib
Redaksiyamıza verilən məlumata görə, Prezident İlham Əliyevin diqqət və qayğısı hərbiçimiz Faiq Sabir oğlu Babayevin müalicəsinin yüksək səviyyədə aparılması nəticəsində hazırda sağ salamat yaşamaqdadır. Qazimizdən aldığımız məlumatda o da qeyd edilir ki, müalicə edildikdən sonra normal həyat yaşaması üçün ona dövlət qayğısı daim göstərilməkdədir. Beləki, yaşadığı Müşfiq qəsəbəsi Lələtəpə ərazisində ona yaradılan şəraitlə kiçik fermer fəaliyyəti ilə məşğul olmaqdadır. Onun normal yaşamasını gözü götürməyən bəzi şəxslər (kriminal aləmə məxsus şəxslər) yaşayışına bilərəkdən maniə yaratmaqdadır. Hətta ölümlə belə hədələnib. Faiq Babayev redaksiyamıza danışdı. O bildirir ki, Cəsarət adlı şəxs ərazidə 3 hhektar ərazini qanunsuz zəbt etməsi nəticəsində onun fəaliyyətinə qadağa qoyma cəhdləri edir. Onun zəbt etdiyi əraziyə bitişik olan fermanın ona ya aylıq “qref” pay verməli yada buranı tərk edərək ərazini ona verməli olduğu şərtləri ilə üz-üzə qalıb. Müşfiqabad qəsəbəsində döyüldüyünü və onu Cəsarətin əlindən mağaza sahibi və yoldan keçən yaşlı şəxsin müdaxiləsi ilə ala biliblər. Daha sonra şəxs qapısına gələrək Türmələrə “QREF” etəlisən deyə israr edib. Bu şəxsin özünü kriminal aləmdən olması atdığı addımla təsdiqin tapır. Şəxs qazinin fermer təsərüfatı ilə məşğul olmaq üçün götürdüyü ərazini ölçərkən şəkilərin çəkib və qazini bununla hədələməyə cəhdlər edib.Lakin qazi dövlətinə güvənərək qurumlara müraciət edib.
Etibarlı mənbədən əldə etdiyimiz məlumata görə, daha sonra təhkidlər artır Faiq Babayev heç bir şəxsin hədəsinə boyun ymədikdə onu ölümlə hədləyirlər. Verilən məlumatı F.Babayevdə etiraf edib. Şəxsə kriminal təzyiqlər göstərilməsi ilə bağlı F.Babayev Daxili İşlər Nazirliyinin “102 Qaynar Xətti”nə məlumat verir. Məsələ ərazi polisinə həvalə edilsədə sonradan idarə cinayət tərkibli işin araşdırmasını öz üzərinə götürüb. Zərərçəkmiş Qaradağ rayon polis idarəsində müstəntiq Azər tərəfindən dindirilib. İfadəsini verməsinə baxmayaraq məsələ ilə bağlı qətiimkan tədbirlərinin seçilməsi ilə bağlı qərar qəbul edilməmişdir. Casarət adlı şəxsin əvvələr məhkumluq həyatı yaşaması qeyd edilən məlumatlarda yer almaqdadır. Şəxsin Müşfiqabad qəsəbəsinin girişində Sumqayıt İcra başçısının qardaşına məxsus olan böyük marketə birləşik ərazidə ət dükanı, restoranı moykası kiçik mağazası olması şəxsin əlini qolunu ərazidə rahat salayaraq gəzməsinə gətirib çıxarıb. Qeyd edilən ərazidə 3 hektar ərazini zəbt edən bu şəxs bir qazini ölümlə hədələməsinə bu gün susanlar nə qədər böyük bəlaya yol verdiklərinin fərqindəmi deyilər?