Şəhid bacısı 100 min manat məbləğində Kiber oyunların qurbanı oldu? ARAŞDIRMA
Şəhid Raqnimati Məhəmməd Məmmədkərim oğlunun bacısını Təranə və Bulqeys adlı qadınların labirint oynunun qurbanına çevrilib? Raqnimati Leyla Məmmədkərim redaksiyamıza verdiyi məlumata əsasən qeyd edilən məsələnin ölkə qanunları ilə tamamilə qadağan olunub. Qadağan edilmiş latereya və qeyri qanuni elektron yollarla əldə edilən gəlirlər dövlət qurumları tərəfindən nəzarətə götürülür. Buna baxmayaraq iki ildir licenziya olmadan qanunsuz yollarla qruplar qurmaq onlardan qanunsuz pul toplamaq artıq üzərində pul qazandıracağı vədləri verməklə insanların etibarından sui istifadə hallarına yol verilməklə törədilən əməllərin hər biri Cinayət Məcəlləsində öz tövsifin tapmışdır. Ulu öndər Heydər Əliyevin Hakimiyyəti dövründə latereya və mərc oyunların qadağan edən qərar qəbul etdi. Lakin bu gün qanunda qadağan edilən detallar aktiv hal alıb.
Azərbaycanda kiber şəbəkəni ifşa edən Şəhid bacısı adlar verdi. Rəqnimati Leyla Məmmədkərim qızı qeyd edir ki, vaxtı ilə Azərbaycanın bəlasına çevrilən labirint oyunlarına qarşı dövlət tədbir görsədə bu gün yenidən çiçəklənən həmin şəbəkənin qurbanlarından biridə məhs şəhid bacısı Leyla Rəqnimati olub. O məsələ ilə bağlı geniş müsahibə vermiş hətta Prezident İlham Əliyevə məktub ünvanladığınıda qeyd edir. Məsələ ilə bağlı qarşı tərəf olaraq Təranə adlı xanımlada əlaqə saxladıq. Lakin ittihamların bir qisminə cavab verib digər hissədə onun aidiyyatı olmadığını Bulqeys adlı xanımın rəhbərlik etdiyi qrupa aidiyyatının olmadığın qeyd edib. Təranə xanım Kripto valyuta alqı satqısına cəlb etdiyi Leyla xanımdan Qruplar yaratmasını və işin genişləndirilməsinin vacibliyindəndə səs yazılarında söz açır. Daha sonra Leyla xanım aldandığını bilib verdiyi pulları geri tələb etdikdə qarşı tərəfin hədəsinə məruz qaldığını iddia edir. Leyla xanım ona inan şəxslərində Tərənənin kart hesabına vəsaitlər göndərdiyini və bu vəsaitlərin 100 mindən artıq olduğunu deyir. Təranə xanım isə leyla xanımla görüşmək məsələsində gün təyin edib məsələyə aydınlıq gətirmək təklifimizdən son məqamda boyun qaçırtdı... Yenədə qarşı tərəfi dinləməyə əlindəki maddi subutları ictimailəşdirilməsində söz hüququ tərəfimizdən təmin edilir.