Rövşən Rüstəmov bizi dünyada "məşhur"laşdırır - İran mediası ADY-dəki məsələdən yazdı
Azərbaycan Dövlət Dəmir Yolları İdarəsi QSC-də bir müddət əvvəl baş vermiş qalmqal İran mediasına qədər gedib, çıxıb.
Podratçı fəhlələrin maaşlarının 10 aydır verilməməsi, habelə onların bank kartlarının status verilməsi məsələsi İranın İLNA Agentliyinin mövzularından biri olub.
İran mediası yazır ki, Azərbaycan Dəmir Yolları QSC-nin texniki binaları üçün podratçı işçilərə bank kartlarının ayrılması təxminən on ay əvvəl podratçının dəyişməsi ilə yaranmış problemdir və maliyyə yükü ucbatından işçilərin maaşları hələ də verilməyib. “Orada çalışan fəhlələr bildirir ki, biz minimum əməkhaqqından istifadə etdiyimiz halda, texniki binalarda məmur və müqaviləli işçilər üçün əməkhaqqı kartı ayrılır və hər dəfə hesablanaraq işçilərin hesabına yatırılır”.
Onun sözlərinə görə, podratçı şirkətin işəgötürəni indiyədək Azərbaycan regionunda müqavilə ilə işləyənlərə bank kartlarını ayırmaqdan və pulunu ödəməkdən imtina edib və bunun səbəbini maliyyə yükü ilə əlaqələndirib. “Fəhlə həmçinin Azərbaycanın texniki binalarında işçilərə bank kartları ayıran dəmir yolu məsul şəxslərinin və rəhbər şəxslərin də məsuliyyətə cəlb olunmasını tələb edib. Birdəfəlik hesablama üsulu, ödəniş müddəti, bank kartlarının podratçı işçilərinə ümumi ödənişi ilə bağlı suallarımızı izah edin ki, narahatlığımızı dayandıraq”.
P.S. Mahşallah olsun, Azərbaycan Dövlət Dəmiryolları İdarəsinin rəhbəri Rövşən Rüstəmov elə problemlər yaradıb ki, artıq İran mediası da dilə gəlməyə başlayıb.