Azərbaycanın onlayn media məkanında tanınan xəbər portallarından biri olan Operativxeber.org fəaliyyətini yenidən bərpa edib. Bir müddət yenilənmə və texniki işlərlə əlaqədar fasilə verən sayt artıq oxucuların istifadəsinə tam açıqdır.
Yenilənmiş dizayn və daha funksional idarəetmə sistemi ilə fəaliyyətini davam etdirən informasiya portalında gündəm, siyasət, iqtisadiyyat, cəmiyyət, araşdırma, hadisə, müsahibə, mədəniyyət, dünya, idman və incəsənət bölmələri üzrə operativ xəbərlər yayımlanır. Sayt rəhbərliyi oxuculara daha sürətli, dəqiq və obyektiv informasiya təqdim etməyi əsas prioritet kimi müəyyənləşdirib.
Portalın əsas məqsədi ölkədə və dünyada baş verən hadisələri operativ şəkildə ictimaiyyətə çatdırmaq, aktual mövzulara dair araşdırmalar və eksklüziv materiallar təqdim etməkdir.
Fəaliyyətin bərpası ilə bağlı bildirilib ki, qarşıdakı dövrdə saytın kontent siyasətində keyfiyyətə və peşəkarlığa xüsusi önəm veriləcək, oxucu məmnuniyyətinin artırılması istiqamətində yeni layihələr həyata keçiriləcək.
Beləliklə, Operativxeber.org yenidən informasiya məkanında öz yerini tutur və oxucularını aktual xəbərlərlə təmin etməyə davam edir.