Vuqar Bəkirov: “Barəmdə xəbər portalında çıxış edən Rasim Xudaverdiyevin əsil siması səs yazısında” SƏSYAZISI
Redaksiyamıza müraciət edərək bir müddət əvəəl Rasim Xudaverdiyevin Nazirə müraciət etməsinə açıqlama gətirmək istədiyin deyən Vuqar Bəkirov audiosəs yazısı ilə birlikdə fikrilərində bildirdi. O qeyd edir ki, Rasim Xudaverdiyevlə heç bir zaman alış-verişi və yaxın münasibəti olmayıbdır.
Lakin Rasim Xudaverdyev çıxışı zamanı iki xanımın adını çəkir və onlarla birgə mənim adımı çəkərək ona saxta qızıl verməkdə ittiham edir. Bu gündə cəmiyyətə bəli olduğu kimi mənim özümə saxta qızıl verən və xeyli miqdarda pulumu aldatma yolu ilə əlimdən alan A.Əsədova ilə bağlı Nəsimi rayon Polis İdarəsində rəsmi ərizəm mövcudur. Lakin məlum olsun ki, həmin şikayət elədiyim şəxslə isti münasibəti olan Rasim Xudaverdiyev mətbuat vasitəsi ilə o çıxışı yaymaqla mənim haqlı olduğum mübarizədən geri çəkilməyimə nail olmaq istəyirdir. Amma Rasim xudaverdiyevin hansı çıxışı etməsinə baxmayaraq mən haqlı mübarizəmdən geri çəkiləsi deyiləm. Bu gün etdiyi iddialar heç bir subut dəlili olmadan ittihamlı çıxışına görə, əlavə olaraq sasial mediada mənim və ailə üzvlərimin şərəf ləyaqətini alçatdı ilə bağlı rəsmi qurumlara müraciət etmişəm. Odur ki, hazırda Baş Prokurorluğa və Daxili İşlər nazirliyinə şikayətlərimi etmişəm. Ərizəmdə Rasim Xudaverdiyevin bizlərə əsasız tələblər etməsi maddi subutu olan səs yazısınıda sizlərə təqdim etdim. Həmin səs yazısının tam versiyası isə Daxili İşlər nazirliyinə təqdim edilmişdir. Şəxs yəni Rasim Polisin və rayon idarələrinin adından vəasit tələb etməsidə təqdim edəcəyimiz səs yazısında mövcudur.
Məsələ ilə bağlı qurumların qərarlarınıda sizlərə təqdim edəcəyəm deyə Vuqar Bəkirov bildirib.