Sumqayıt və Şamaxıda rayonlarının İcra Başçıları dəyişəcək?
30-03-2025, 21:58
Son günlər bəzi mənbələrdə Sumqayıt və Şamaxı rayonlarının icra başçılarının yer dəyişəcəyi ilə bağlı xəbərlər yayılıb. Məlumatlara görə, Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Zakir Fərəcovun vəzifəsindən azad ediləcəyi və onun Şamaxı rayonuna icra başçısı təyin olunacağı bildirilir. İddiaya əsasən, onun yerinə isə hazırda Şamaxı Rayon İcra Hakimiyyətinə rəhbərlik edən Tahir Nadir oğlu Məmmədov gətiriləcək.
Lakin yayılan məlumatlar hələlik rəsmi mənbələr tərəfindən təsdiqlənməyib. Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyəti bu xəbərlərin həqiqəti əks etdirib etdirməməsi ilə bağlı açıqlama verilməyib. Qeyd edək ki, Zakir Fərəcov 2015-ci ildən Sumqayıt şəhərinə rəhbərlik edir, Tahir Məmmədov isə 2018-ci ildən Şamaxı Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısıdır.
Mənbə qeyd edir ki, artıq Zakir Fərəcovun Şamaxıya rəhbər keçməsi ilə bağlı rayonda abu hava tamam dəyişib və idarələr yeni gələcək başçını qarışamağa hazırlıqlar görməkdədi. Amma sumqayıt məmurları isə Zakir Fərəcovlq vidalaşmaq istəmirlər deyə məlumatda bildirilib.
Məsələ ilə bağlı rəsmi açıqlama olmadığından, iddiaların nə qədər doğru olduğu yaxın günlərdə məlum olacaq.