307 №-li uşaq bağçası rüşvət mənbəyidir – ŞİKAYƏT
A.Nemətulla küçəsi 20-də yerləşən 307 №-li körpələr evi-uşaq bağçası rüşvət mənbəyidir.
Bu barədə valideynlər bildirib ki, dəfələrlə baxçaya ged-gəl ediblər ,amma bağçadan bildiriblər ki, uşaq bağçasında boş yer yoxdur .
Tanış valideyinlərin vastəsi ilə öyrənib ki, uşaq bağçasında uşaqı qediyyata almaq üçün 300-dən başlayaraq bəri başdan müdrə pul ödəməlidi.
Bundan əlavə olaraq hər ay bir uşaq üçün 30 Azn pul ödəməlidi.Həmin ödənilən məbləğ isə tərbiyəçilər arasında bölünür.
Adının açıqlanmasını istəməyən valideyn bilirib ki, bu barədə də qrumlara məlumat vermişəm təssüf ki, heç bir tədbir görülməyib.
Valideyinlərdən bir çoxu mənə bildirib ki, dəfələrlə adiyyatı üzrə dövlət orqanlarına şikayyət etsək də heç bir xeyiri olmayıb . Sonrada məcbur qalıb 300 azn pulu ödəyib uşağımızı bağçaya qoyduq.
Direktor isə valideyinlərə bildirib ki, 300 azn pul mənə çatmır yuxarının haqqıdır.
Ona görə də hara şikayyət etsəniz xeyiri yoxdur.
Sizin saytınızın vasitəsilə bildirirəm ki, ölkədə Korrupsiyaya Qarşı Mübarizə İdarəsinə yazım vasitəsi ilə müraciyyət edib bildirirəm ki, Azərbaycanda bütün bağçalarda analoji hadisə yəni 300 azn birdəfəlik ödəniş adətinin yığışmağında yaxından iştrak edib bağçalardan korrupsiya hallarının yox etməklərində yaxından iştrak etsin.