Şəmkirdə silsilə oğurluq edən şəxslər saxlanılıb - FOTO
Şəmkir Rayon Polis Şöbəsinin Kür Polis Bölməsinin (PB) əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində rayonun Kür qəsəbəsindəki fərdi yaşayış evlərindən və avtomobildən silsilə oğurluqlar etməklə zərərçəkmişlərə xeyli miqdarda maddi ziyan vuran şəxslər saxlanılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Gəncə regional qrupundan bakunews.az-ya verilən məlumata görə, rayon sakinləri Şəhriyar Muradov, qardaşı Cəsarət Muradov, İmamqulu Məmmədov, Rəsul Məmmədov, Musaməddin Namazov, Sənan Məmmədli və Ruslan İsmayılov cari ilin müxtəlif vaxtlarında vətəndaşlara məxsus mağaza, fərdi yaşayış evləri ə avtomobilləri qanunsuz yolla daxil olaraq oradan müxtəlif əşyaları oğurlaraq satmış əldə etdikləri pulu öz aralarında bölüblər. Şübhəli şəxslərdən 6 nəfəri maddi sübtların böyük əksəriyyəti ilə birlikdə saxlanılaraq istintaqa təvil verilib. Hazırda dəstənin digər üzvü Sənan Məmmədlinin yerinin müəyyən olunaraq saxlanılması istiqamətində zəruri istintaq-əməliyyat tədbirləri davam etdirlir. Faktla bağlı Şəmkir Rayon Polis Şöbəsində cinayət işi başlanılıb, araşdırmalar davam etdirilir.
SİNX-Saxlanılan şəxslər: