Əvvəl "Yaşıl Ada", hazırda "SANTRA" adı ilə əxlaqsızlığın təbliğat mərkəzi YASAMALDA ŞOK GÖRÜNTÜLƏR VİDEO
Bir müddət əvvəl qeyd etdiyimiz SANTRA adı altında əxlaqsızlığın təbliğatı ilə məşğul olan Restorandan yeni faktlar daxil olub. Müştərilərdən birinin çəkə bildiyi bu görüntülərin tam verə bilməsəkdəetiq qaydalara əməl etməyimizdən irəli gəlməkdədir. Redaksiyamıza bu görüntüləri təqdim edən vətəndaş qeyd edib ki, bu restoranda əxlaqdan başqa nə istəsən tapmaq mümkündür. Əslində isə əxlaq olmayan yerdə nəyin olub olmaması o qədərdə önəlmi deyil. Lakin qeyd edək ki, vaxtı ilə əxlaqsızlıqda yaşayış massivində bu cür əməllərinə görə Cəzası başa çatmamış lakin ATCM-də deyil restoranda gecələri oturan və bu tip əməllərə göz yumaraq əsas odur pul gəlsin necə gəlir gəlsin prinsipinə sitayiş edən Kamal kimi tanına Füzuli alıyevin rəhbərliyi altından baş verir bütün bunlar. Amma restoran faktiki qeydiyyat olaraq İlqar adlı şəxsin adına icarəyə götürülüb. İllərdir İlqar adlı şəxs şəxsiyyət vəsiqəsini yeniləyə biləyirdi deyə etibarlı mənbədən məlumat verilib. Buna səbəb isə İlqar aadlı şəxsin bir çox cinayət işində adının keçdiyi və axtarışda olması ilə əlaqədar idi. Məhs bu iddiaları səsləndirən mənbə həmçinin Kamalın gecələr restoranda olduğunu kadrlara düşməmək üçün gizləndiyinidə bildirib. Belə ki, Füzuli Alıyevin cəzası Açıq Tipli Cəzaçəkmə Müəssisəsində cəzasını qalan hissəsinin dəyişdirilməsi barədə Xəzər rayon məhkəməsi qərar qəbul edilib. Lakin F.Alıyev məntəqədən 1 km aralıya getməsi qadağan olduğu halda 24 saat bakı şəhərində məntəqədən 35 km aralıda öz kefini çəkməkdə biznesini genişləndirməkdə əzlaqsızlığı təblib etməkdədir. Şəxsin vətəndaşları daim aldadaraq müştəri cəlb etdiyi heç kəsə sirr deyil. Beləki, restoranın reklamı Reklam Agentliyi ilə razılaşdırılmamış qaydada aparılmaqdadır.
Restoran-club formatında çalışan bu iaşə obyekt hər kəsə ailəvi restoran təbliğatı ilə məşğuldur. Məhs məsələ ilə bağlı dəfələrlə bu restoranın fəaliyyətindən sakinlər DAXİLİ İŞLƏR NAZİRLİYİNİN 102 qaynar xəttinə müraciət etsədə heç bir ölçü götürülmədiyin qeyd edir vətəndaşlar. Həmçinin bildirək ki, tədbir görülmədiyindən vətəndaş bəlkə bura ilə bağlı düşüncələrim yanlışdır deyib restorana müştəri kimi daxil olub. Və hazırda efirdədə gördüyünüz görüntülər isə məhs həmin vətəndaş tərəfindən çəkilib. İlqar adlı Kamalın fəni səndələrdə ki adı ilə desək Füzuli Alıyevin görünən simasının işçilərdən birinə qadının sinəsinə, arxa nahiyəsinə əl atmaları və daha sonra onu küncə sıxışdırması daha sonra istədiyi kimi şərtlərini icra etməsinə sövq etməkdən ibarət olub. Vətəndaş qeyd edir ki, burada şəkildəkindən fərqlidə mənzərələr var yarı çılpaq qadınlar, müştəri olaraq terminal ödənişə rədd cavabı “CART TO CART” sistemi ilə vergidən yayınma daha nələr nələr. Antisanbitariyanında höküm sürdüyü mətbəxdə iki üçü günlə qalan salatları müştərilərə yeni adı ilə verməsi içkili şəxslərin anlaqsızlığından suistifadə halları hesab edilir. Müştərinin düşdüyü durumdan bütün köhnə yeməkləri ona verilməsi təmin edilir. Masanın ümumi hesabatı 110 manatdırsa içkili olduğun görən masa xidmətçisi şişirdilmiş qiymətlə yəni 170 azn, çox vaxt 100% artımla iki qat hesab ödətdirilir. Apardığımız müşahidələrimizdən də görünür ki, vətəndaşların verdiyim məlumatlar tam öz əksin tapmaqdadır. Saxta içki ilə biznes quran və biznesində Yusif adlı əməkdaşının atasının saxta içkilərini restoranında bahalı qiymətə satan Füzuli Alıyev köhnə əməlinə son qoymayıb.
Bu məlumatda isə daha illər əvvəldən bir Yusif adlı adminstratorunun atası ilə münasibətlərin yaranmasə və saxta içki biznesindən yüksək gəlir əldə edə bildikləri məhs həmin içkilərin sayəsində isə bir Polisin ölümünə səbəb olduqlarıda qeyd edilir. Polisin ölümünə səbəb olan o saxta içkinin hazırlanmasında rol oynayan şəxsərlə bu gün çiyin çiyinə işləyən F.Alıyev onların içkisinə görə türmə yatdığı üçün indi həmin şəxslər onun yanında təmənasızda olsa işləməyə məcburdular. Gələn yazımızda saxta içkilərin harda kimlər tərəfindən necə kütləvi hazırlanması və parakəndə paylanılması həyata keçirildiyi ilə bağlı təfərüatlı məlumat veriləcəkdir.
Araşdırmalarımız davam edir, bizi izləməyi unutmayın.