"Zaur müəllim (Zaur Hüseynov) öz övladlarına yeni avtomobillər, villalar alarkən onuda Metropolitenin xərclərinə hesablayıb?" - Kamran Məmmədli
1-11-2023, 17:56
Metropoliten rəhbərliyi yenə heç bir ciddi əsası olmayan açıqlama verib ki, bəs bir sərnişinin daşınma xərci 68 qəpikdir və biz ziyanla işləyirik .
İlk növbədə meteopoliten rəhbərliyi çıxıb normal hesabat təqdim eləsin . Nəgədər gəlir əldə ediblər, nəgədər xərcləri çıxıb və ən əsası bu xərclər nələrdi?
Bəlkə Zaur müəllim (Zaur Hüseynov) öz övladlarına yeni avtomobillər, villalar alarkən onuda Metropolitenin xərclərinə hesablayıb?
Gün ərzində ortalama 500 min vətəndaş metrodan istifadə edir , illik bu rəqəm 182 milyon 500 min edir ki, oda hazır ki qiymətlər ilə 73 milyon manat edir .
Teref.az yazır ki, bunu AĞ Partiya sədrinin müavini Kamran Məmmədli deyir. Daha sonra Kamran bəy dediklərinə başqa məlumatları əlavə edərək, deyir:
Hələ mən dövlət büdcəsindən ayrılan subsidiyaları, reklam gəlirlərini demirəm .
Bu pulları hara xərcləmisiz?
İl ərzində cəmi bir (Xocasən) stansiya açmaqdan başqa ciddi nə etmisiz ?